Dokumenty k předložení při nástupu

Důležité informace

Pobyt na čerstvém vzduchu

Naše prostory s velkou bezpečnou zahradou nám umožňují trávit čas s dětmi venku (pískoviště, zahradní domeček, tunely, odrážedla, koloběžky, míčové hry aj.), nebo se procházet po klidném okolí. Z důvodu minimalizace rizik nebezpečí úrazu a volného pohybu malých dětí nemáme na zahrádce umístěné žádné vysoké herní prvky (prolézací věže a klouzačky, sítě, houpačky, aj.). Upřednostňujeme aktivní práci s dětmi i na zahradě (hry, soutěže, venkovní řízené aktivity).

Strava

Svačinka, oběd, svačinka. Dbáme na zdravý životní styl (zdravé a Bio produkty). Pitný režim je v ceně školného. Strava se platí zvlášť. Akceptujeme stravovací návyky dětí. Po domluvě možná i nabídka specifického stravování (bezlepková strava, vegetariánská, aj.). Děti by měly mít z domova jejich oblíbený hrneček, který si poznají, aby nedocházelo k záměnám u dětí. Také máte možnost přinést vlastní stravu z domova v řádně označené nádobě.

Spánek dětí

Odpočinek je pro děti velmi důležitý, potřebují se zklidnit a načerpat síly. Děti si poslechnou pohádku a mají čas na relaxaci a uvolnění. Pokud dítě nevydrží ležet, může jít do herny, kde mu bude nabídnuta klidná aktivita. Děti si můžou přinést oblíbenou usínací hračku či polštářek.

S sebou do školičky

Bačkůrky či jinou pevnou obuv a pohodlné oblečení na hraní. Pyžámko na spinkání. Oblečení na zahradu (boty, tepláčky, mikinku, bundičku) + vše ještě náhradní (ponožky, spodní prádlo, punčocháčky, tepláčky, tričko, mikinku). Zástěrku (gumovou) na výtvarnou výchovu. Hygienické potřeby – kartáček na zuby a pastu, popř. plínky. Oblečení prosím řádně popište, abychom předešli případné záměně.

Provozní řád

 1. Provozní doba: 7:00 – 17:00 od pondělí do pátku.
 2. Věk dětí: jesličky pro děti 0 – 3 roky, školička pro děti 3 – 6 let (7 let).
 3. Přijímání dětí: na základě vyplnění Evidenčního listu dětí a návštěvy rodičů s dítětem v naší školičce. Údaje budou uloženy v naší databázi a v kartě dítěte. Informace musí být pravdivé a úplné, abychom Vás v případě potřeby bez problémů a v krátké době kontaktovali. Informace jsou chráněny před zneužitím zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Na základě žádosti Vám bude sděleno, zda vaše dítě bylo přijato.
 4. Předání dítěte: osoba, která bude dítě předávat a vyzvedávat musí být uvedena v Evidenčním listě dítěte, pokud dojde ke změně, musí být nahlášena telefonicky či ústně předem, jinak dítě nebude předáno z důvodu bezpečnosti dětí. Doprovod nesmí být mladší 18 let.
 5. Důležité informace pro Vás:
  • S sebou do školky: bačkůrky či jinou pevnou obuv, pohodlné oblečení, pyžámko, oblíbená hračka či polštářek na spaní, oblečení na zahrádku (vše rezervní, hlavně ponožky a spodní prádlo), zástěrku na výtvarnou výchovu, hygienické potřeby – kartáček na zuby a pasta, pleny.
  • Strava: lehká snídaně – pečivo s pomazánkou či marmeládou, čaj, kakao, mléko; svačinka – ovoce, jogurtík, cereálie, sladké pečivo, džusík, čaj; oběd – zdravá strava s Bio produkty; svačinka – ovoce, jogurtík, sladké pečivo, džusík, čaj.
  • Akceptujeme chutě a návyky dětí. Možnost vlastní stravy v řádně označených plastových nádobách.
  • Nemoc dětí: nepřijímáme děti viditelně nachlazené či nemocné. Chronická onemocnění dětí s námi konzultujte. Alergie, diabetes aj. prosím vyplňte do Evidenčního listu dítěte. Je nutné si uvědomit, že tímto jednáte pro dobro vašeho dítěte a budeme tak předcházet případným zdravotním komplikacím.
  • Bezpečnost dětí: v prostorách školky je vybavení, které vyhovuje všem bezpečnostním normám, dbáme na dodržování pravidle bezpečnosti. Děti ve školce jsou úrazově pojištěny. V případě úrazu dítě ošetříme a informujeme neprodleně rodiče. O úrazu bude vyplněn záznam učitelkou ve školce, který bude k nahlédnutí pro rodiče či lékaře. V případě vážnějšího úrazu voláme ihned záchrannou službu 155.
 6. Personál: o děti se stará kvalifikovaný personál se zdravotnickým a pedagogickým vzděláním (viz Náš tým). Zdravotnickým garantem a spolupracovníkem je prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc. Dr.h.c., pediatr, držitel mnoha ocenění, např. Purpurového srdce za péči o předčasně narozené děti.
 7. Hygiena dětí a úklid: v prostorách centra jsou k dispozici na každém patře sociální zařízení – dětské wc a nočníky, přebalovací pult (vlhké ubrousky, bepanthen mast), umyvadélka a vana. Každé dítě má svůj ručníček, kalíšek s kartáčkem a zubní pastou. Děti spí v postýlkách s vlastním ložním prádlem a pyžámkem (ložní prádlo se 1x týdně vyměňuje). Úklid je v prostorách centra prováděn denně. 1x měsíčně probíhá generální úklid (mytí a dezinfekce prostor a hraček).
 8. Ceník a platby: platí se vždy dopředu k 5. dni v měsíci na účet centra s přiděleným variabilním symbolem dítěte (k lepšímu dohledání platby). U pravidelného hlídání se také platí předem, k 5. dni v měsíci. U nepravidelného hlídání se platí vždy hotově (denně) po skončení hlídání. Ceny dle platného ceníku (viz Ceník služeb). Strava se platí zvlášť. U dalších služeb a zájmových kroužků probíhají platby vždy po dohodě. Změny docházky či výpověď z docházky lze akceptovat s 2 měsíční lhůtou. Z důvodu fixních nákladů za provoz nejsme schopni při nepřítomnosti dítěte platbu vracet.